Scroll Top
195 Rte du Bessey, 38140 Réaumont, France

Suggestions & Tips Проєктного Менеджера В Роботі З Командою

Read more about проджект менеджер обовязки here.

  • Про те, як проджект менеджеру виявляти лідерство з перших днів, ми поговоримо трохи згодом у цьому матеріалі.
  • Отриманий від’ємний результат — це сигнал для вжиття заходів з метою усунення причин збільшення витрат.
  • Ваша задача — ще перед початком проєкту ідентифікувати максимум невизначеностей, оцінити їх та запланувати контрзаходи, щоби впоратися з наслідками.
  • Наприклад, можна пройти курс PMI-ACP на Udemy, програму Google Project Manager від Google чи повчитися в сеніорних PM’ів із SoftServe у Solovay School.
  • Розберемося, чи підійде ця професія вам, і що потрібно, щоб стати класним фахівцем.

Я б після таких запитань встав би та вийшов зі співбесіди та більше ніколи не повертався. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Можна сказати, що нічого складного в управлінні проєктами немає. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей.

Маючи перелік ризиків з оцінкою, ви можете зіткнутись зі ще одним поняттям — «апетитом до ризику». Це сукупний та граничний розмір невизначеності, який компанія здатна витримати, щоб успішно реалізувати проєкт. Тоді, наприклад, ризик «нападу інопланетян на Землю» матиме дуже високий, нищівний вплив на ваш проєкт, 10 балів з 10. Але ймовірність такої події можна оцінити як 0, (після 2022 року для мене кількість нулів після коми в такому прикладі зменшилась, однак це все ще малоймовірно). Ваша задача — ще перед початком проєкту ідентифікувати максимум невизначеностей, оцінити їх та запланувати контрзаходи, щоби впоратися з наслідками. Ризиком у проєктному управлінні називають будь-яку невизначеність.

Дізнайтеся, про що ця професія, як загалом влаштована робота над проєктом. Проєкт-менеджер щодня спілкується з клієнтами, і 99% з них — англомовні. Якщо ви не можете розповісти на зідзвоні, чим займається команда, та проговорити scope робіт — далі інтерв’ю з рекрутером ви не зайдете. Отриманий від’ємний результат — це сигнал для вжиття заходів з метою усунення причин збільшення витрат.

Це онлайн-сервіс для керування версіями коду та спільної роботи над програмними проєктами. Якщо можливо, варто навчитися ним користуватися, наприклад пройти курс про Github на Udemy. Цінними також будуть знання й практичний досвід використання трекінгових систем. Найрозповсюдженіші серед проєктних менеджерів — це JIRA та Azure DevOps. Можна самостійно затестити ці програми чи пройти відповідний курс, наприклад Jira for novices на Udemy.

Зробіть процес ідентифікації ризиків пріоритетом для вашої команди, і ви точно будете на декілька кроків попереду. Що більше людей будуть залучені до ідентифікації потенційних загроз, то менше неочікуваностей буде для вас. Взаємодіє з керівником, як із одним із стейкхолдерів проєкту. Із 17 років у сфері IT, 14 років я пропрацював у менеджменті проєктів та програм. 4 роки на позиціях Portfolio Manager та Program Manager, які передбачають управління командою РМ-ів. Загалом при формуванні команди для виконання тих чи інших робіт найважливіше – створити композицію.

Мотивація співробітників, визначення стану колективу, своєчасне планування потреб у наймі працівників — це лише мала частина навичок, якими повинен володіти грамотний PM. Але Черчилля це не зламало і від цієї поразки він дістав важливий урок — стратегія без адекватної тактики це те саме, що ідея без адекватного вираження. Далі ж потрібно розробити план управління ризиками та створити стратегії запобігання їм. Також будьте готові впоратися з непередбаченими ситуаціями та вмійте вбачати можливості там, де інші бачать лише загрози. Про свої фейли в роботі з ризиками я вже також розповідав на DOU, посилання тут. Ключова риса менеджера як лідера – вміння об’єднати команду навколо спільної мети, надихнути та мотивувати всіх працівників.

Проектний менеджер — не суворий начальник, якого мають боятись. Навпаки, його ціль — зробити так, щоб команда, яка працює над проєктом, мала натхнення та мотивацію. В залежності від галузі компанії та типів проєктів, конкретні обов’язки проджекта можуть відрізнятись, але є загальні задачі, якими займаються майже всі представники цієї професії. У сучасному бізнес-світі, де конкуренція стає все більш жорсткою, ефективність управління проектами може стати вирішальною складовою успіху. Одним з найважливіших факторів успіху є наявність у команді проджект менеджера, який відповідає за керування та контроль проектом.

З рівнем нижче буде важче працювати та буде багато відмов при пошуку роботи. Крім того, вам потрібно буде шукати проєкти, на яких ви не часто комунікуватимете із замовником, або бути асистентом старшого та досвідченішого РМ’а. Часто кандидати мають свій список компаній-фаворитів, в яких хотіли б працювати. Якщо ви серед них, тоді регулярно переглядайте розділ вакансій безпосередньо на їх сайтах, а також сторінки в соцмережах. Процес управління проектами часто здійснюють за допомогою Agile. Можливе зростання до Head of PMO (Project Management Officer) та COO (Chief Operating Officer).

У цей шаблон додаються певні правила – комунікаційні, операційні тощо, які мають виконуватись членами команди. Власне, навколо лідерства й формується весь наступний матеріал. Оскільки саме ця риса дозволяє ефективно розвивати команду та якісно курувати проєкти.

Можливо, вам запропонують взяти участь у роботі над якимось проєктом у вільний від основної діяльності час. Отже, щоб керувати командою ефективно, ви маєте балансувати між цими аспектами. Постійне навчання та саморозвиток як у технічних, так і в міжособистісних навичках, відіграють ключову роль у створенні успішної команди та досягненні видатних результатів. Якщо вам цікаво більше про це дізнатися та отримати необхідні знання, зверніть увагу на курс TechMind для PM-ів. На ньому експерти IAMPM на власному досвіді розповідають і показують, як ефективно управляти проєктом і фахівцями.

З часом я навчився відстежувати початок вигорання в себе. Якщо цей процес запустити, потім і тижня на відновлення буде недостатньо. Жоден серйозний проєкт не обходиться без статуту, технічного плану, запитів зміни, звітів тощо. Заповнювати всі ці документи також входить до списку обов’язків PM’а.

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід’ємна навичка для програміста.

Як проджект-менеджеру керувати командою

Тобто визначити, хто буде залучений до роботи з певними компонентами, яка кількість людей необхідна та яких професій. Коли ваше навчання та досвід дозволять вам впевнено почуватися в колі колег, корисно придбати підтверджуючі сертифікати кваліфікації та причетності до професіоналів з проджект менеджменту. Наприклад, ви можете стати членом Української асоціації з управління проектами (UPMA) або Міжнародної асоціації з управління проектами (IPMA WORLD). Постійне навчання та прокачування навичок — необхідна умова зростання в будь-якій професії. Хороший проджект менеджер постійно навчається і накопичує досвід, посилює слабкі сторони і працює над помилками.

Перед презентацією проектний менеджер дивиться результати, вносить з фахівцями правки. Це невеликі помилки, які заощадять час клієнта під час обговорення роботи. Наприклад, попросить фахівця надіслати проміжний варіант роботи.

Проектний менеджер має розробити план дій, який буде оптимальним для досягнення бажаного результату. Проєктний менеджер обов’язково повинен вміти ефективно адаптуватися до зміни плану, термінів, учасників команди або умов роботи над проєктом. Дуже важливо оцінити наскільки добре спеціаліст “бере себе в руки” в нестандартних ситуаціях, та як швидко і ефективно він знаходить рішення для розв’язання проблем. Наявність проджект менеджера в команді є вирішальною для успішної реалізації проекту, особливо для великих та складних проектів. Проджект менеджер відповідає за розробку та виконання плану проекту.

Наприклад, в стратегії компанії написано, що прибуток має збільшитися вдвічі. Як РМ, я маю подумати, чи можу продати якусь нову експертизу чи сервіс клієнту. Можливо, я продам послуги бізнес-аналітика, або додатково залучу automation engineer.

Альтернатива для них — транслювати знання, навчати людей, займатися стандартизацією, надавати експертні консультації, тобто розвиватися в так званому центрі експертизи. Робота такого формату часто передбачає ненормований робочий графік, необхідність завжди бути на зв’язку, зустрічі з командою та замовниками поза офісом. В подібних умовах ризик швидкого емоційного вигорання — високий, тому важливо дійсно любити свою справу та вміти дотримуватися work-life balance. PM може працювати як вже з наявною командою потрібних фахівців, так і наймати додаткових спеціалістів — in-house працівників чи фрилансерів. Для цього він робить запит HR-менеджеру та контролює процес пошуку кандидатів. Проджект залучений до процесу найму нового співробітника та відповідальний за його швидку адаптацію в колективі.

Як проджект-менеджеру керувати командою

Згідно з опитуванням DOU, 33% РМ оцінюють свій рівень володіння як «просунутий» (Advanced). Ще 48% РМ оцінили свій рівень англійської як вище середнього (Upper-Intermediate). Скористуйтеся формою входу або введіть інший. Також раджу розвивати особистий бренд і транслювати свій шлях у професії.

Як проджект-менеджеру керувати командою

Обидва розвивають продукт, тісно працюють з командою та мають високий рівень відповідальності. Насправді — це дві окремих професії, що потребують різних знань та навичок. Середній час, який працівники витрачають щотижня на вирішення конфліктів на робочому місці, становить дві години.

Створити новий продукт і вивести його на ринок неможливо без постійного контролю команди. Існують й інші навички та компетенції — для конкретного завдання. Наприклад, знання аналітики стане в нагоді, якщо команда налаштовує рекламу. Аналіз ризиків — ще одне завдання хорошого проектного менеджера. Заздалегідь проаналізувавши загрози, співробітники впевнені — робота йде стабільно і на результат.

Ризики переходять із категорії «приховані» в категорію «відомі», коли трапляються в житті людини. Вони спрацьовують як граблі, залишаючи болючі нагадування в пам’яті у вигляді унікальних нейронних ланцюжків (які люди називають досвідом). І що більше людей ви долучите до виявлення ризиків, то ширший досвід «танців на граблях» отримаєте. Однак не всі ризики — це обов’язково проблема. Вони бувають як негативні, так і позитивні (наприклад, ми зібрали настільки професійну команду, що є ризик виконати всі роботи на місяць раніше). Головне для проджект-менеджера — бути готовим до різних сценаріїв.